İdil Dora Çanakkale Domates Salçası 700 Gr.
İdil Dora Çanakkale Domates Salçası 700 Gr.
İdil Dora Çanakkale Domates Salçası 700 Gr.

İdil Dora Çanakkale Domates Salçası 700 Gr. (27613)

Marka : İdil Dora
İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺45,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39,90(KDV Dahil)

İdil Dora Çanakkale Domates Salçası 700 Gr.

:
Domates salçası tanım itibari ile, domateslerin tohum ve kabuklarından ayırt edilip, suyunun buharlaştırılması ile elde edilen zengin konsantreye sahip kalın bir macundur. Buna karşılık, domates püresi, ezilmiş domatesler ve kısa süreli kaynatılmış ve süzülmüş domateslerden yapılan domates salçası arasında kıvamlı bir sıvıdır.

Domates salçası, geleneksel olarak Sicilya, Güney İtalya ve Malta'nın bazı bölgelerinde, ilk kullanıma başlanmış olup 20. yüzyılın başlarında ticari olarak piyasaya sürüldü. Günümüzde en yaygın İtalyan yemeklerinde kullanılmaktadır.

Domates salçası, lezzetli, derin aromalı yemekler yapmak için elinizin altında olması gereken önemli bir kiler malzemesidir. Domates salçasını diğer konserve domatesler (domates püresi, ezilmiş domatesler veya doğranmış domatesler) veya taze domatesler üzerinde kullanmanın yararı, ekstra domates olmadan derin domates aromasını elde etmenizi sağlamasıdır. Böylelikle çok fazla domates gerektiren köfte veya taco dolgusu gibi özel tarifler için harika bir çözümdür.

Domates salçanızdan en fazla lezzet potansiyelini elde etmek için, su, et suyu veya diğer konserve domates gibi sıvıları eklemeden önce pişirme işlemine erken almayı planlayın. Bu şekilde, domateslerin karamelize etme ve daha da geliştirme şansı vardır. Domates salçası tadını harika yapmanın sırrı karamelizasyondur. Biraz domates salçasını sadece bir sos veya sebzeye karıştırarak fantastik bir tada sahip olmasını bekleyemezsiniz, bunun yanında gerekli ölçüde karamelize olmasını da sağlamalısınız.

Çanakkale’nin en temel tarım ürünlerinden olan ve Kaz dağlarının eteklerinde yetişen domatesler ticari firmalar ve yöre halkı tarafından toplanarak nefis domates salçaları yapımında kullanılır. Türk Gıda Kodeksi ’ne uygun bir şekilde steril ortamda üretilen bu salçalar gıdaya uygun şekilde paketlenir. Bölgedeki dağıtıcı ve ticari firmalar sayesinde Türkiye’nin dört bir yanında Çanakkale domates salçası market rafları ve sofralarda yerini almaktadır. Çanakkale domates salçalarının üretiminde herhangi bir endüstriyel kıvam arttırıcı, gıda boyası ya da trans yağ gibi sentetik malzemeler kullanılmamaktadır.

Çanakkale’nin kaz dağları lezzetini sofranızda ve yemeklerinizde hissettirecek domates salçalarını sitemizden hemen sipariş edebilirsiniz. Siparişiniz onaylandıktan hemen sonra gıdaya uygun şekilde paketlenip tarafınıza ulaştırılmak üzere kargoya verilir.